Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Türk Hareketi Derneği İzmir Şubesinden TGS ye ziyaret
Basında Türk Hareketi
2017-08-14 14:30

Türk Hareketi Derneği İzmir Şubesinden TGS ye ziyaret

İZMİR - Türk Hareketi Derneği (THD) İzmir Şubesi Başkanı Mustafa Lütfü Demirağlı, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Hüner\'i ziyaret etti.

18 Şubat 2017 Cumartesi 13:04

İZMİR - Türk Hareketi Derneği (THD) İzmir Şubesi Başkanı Mustafa Lütfü Demirağlı, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Hüner\'i ziyaret etti.


Demirağlı, Sivil Toplum Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahsen Kol ve THD İzmir Şubesi Üyesi Sevdim Erkan Demirağlı\'nın eşlik ettiği ziyarette yaptığı açıklamada, THD Genel Başkanlığı\'nı Atilla Şimşek\'in yürüttüğünü, ilk şubenin İzmir\'de açıldığını, Samsun\'da da ikinci şubenin açılış çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.


AMAÇ TÜRK DÜNYASINI BİRLEŞTİRMEK

 

Başkan Demirağlı, Türkiye Cumhuriyeti\'ne her yönden saldırı olduğunu söyledi. 1919\'da Mustafa Kemal, Refet Bele, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy tarafından imzalanan Kazım Karabekir ile Cemal Paşa ile telgrafla onaylanan Amasya Genelgesi\'nde bugünlerin anlatıldığını anımsatan Mustafa Lütfü Demirağlı, genelgenin ilk maddesinin \"yurdun bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir\" olduğunu hatırlatarak bugün de aynı şeylerin yaşandığını öne sürdü.

Demirağlı; şunları kaydetti:

\"Günümüzde ayrımcılık yapılarak toplum bölünmeye ve tam bağımsızlığa saldırılarak birliğimiz yok edilmeye çalışılmıştır. Cumhuriyetin niteliklerine ve kurucu değerlere yönelik olarak da her yönden saldırılar her geçen gün artmıştır. Türk kimliği ve Laiklik yok edilmeye çalışılmaktadır. Din siyasete alet edilmekte, TSK ve yargı itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Siyasetin kirletildiği günümüzde ulusal tarih bilincimiz ve Türk kültürümüz unutturulmaya çalışılmaktadır. Derneğimiz,  Ulusal tarihimize ve Türk kültürüne sahip çıkmak için çalışma yürütmektedir.\'\'

TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner de ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti\'nin ilelebet yaşamasının Atatürk ilke ve İnkılaplarına yurttaşların sıkı sıkıya sahip çıkılmasıyla mümkün olacağını vurguladı.

Ziyarette, TGS İzmir Şubesi Denetleme Kurulu Başkanı Okan Yüksel, Denetleme Kurulu Üyesi Nüvit Tokdemir de hazır bulundu.

 Ege’de SENTEZ (18 Şubat 2017)


Bu haber 2702 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Avrupa Birliğine benzer bir Türk Birliğinin kurulmasını onaylıyormusunuz?

Türk Hareketi Derneği-THD © 2016 |Web Sitemiz Türk Hareketine Aittir İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Espower Bilisim